Go2 Makedonija > Закинтос

ЗАКИНТОС или Занте – трет по големина јонски остров и еден најубавите грчки острови. Главен град е Занте. Најблизок остров до Закинтос е Кефалонија, оддалечен околу 20км.Површина на островот е 409км, најголема должина околуу 40км, а ширина околу 20км. Климата на островот е Средоземна со долги и топли лета и благи и врнежливи зими.
1.
dan

11.јули / 20.јули / 29.јули / 07.авг. / 16. авг. 2017. – Македонија - Грција:
Состанок на групата во попладневните часови. Поаѓање за Закинтос со попатни паузи за освежување и задржување поради гранични и царински формалности.

2– 10.
dan

12. – 20.јули / 21 – 29.јули / 30.јули – 07.авг. / 08. – 16.авг. / 17. – 25. авг. 2017. / – Закинтос(Лаганас):
Во претпладневните часови пристигнување на пристаништето Килини на Пелопонез. Возење со траект до островот Закинтос. Пристигнување во местото Лаганас, сместување во избраниот хотел/вила и одмор на Закинтос 9 ноќевања. Лаганас е познат по многубројните ноќни клубови, ресторани, таверни, барови, каде ноќниот живот трае до раните утрински часови. Несомнено е дека тука ќе пронајдете комбинација од добар одмор и забава. Денот можете да го искористите за релаксирање на прекрасните плажи и кристално чистото море, и полнење на батериите за вечерните забави. Одморот на Закинтос ви нуди многу можности. Голем број на карпести делови со темни пештери, богата вегетација, преубава архитектура.Деновите можете да ги искористите за посета на познатите плажи Навајо, Банана, Св.Никола и разглед на главниот град Занте.

11.
dan

21.јули / 30.јули / 08.авг. / 17.авг. / 26. авг. 2017. –Закинтос(Лаганас) -Македонија Zakintos:
Напуштање на хотелот/вилата во утринските часови. Во попладневните часови поаѓање за Македонија

12.
dan

22.јули / 31.јули / 9.авг. / 18.авг. / 27. авг. 2017. – Македонија:
Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.

Цена на аранжманот по лице: Сместување Автобус Траект

СМЕНА 11. – 22. јули 20. – 31. јули
Soba/std./app. 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
ANDROMAHI x x x 229€ 219€ x x x 269€ 259€
DIVINA x x x x x 259€ 239€ x x x
BARBARA 249€ x x x x 279€ x x x x
AFRODITA x 259€ 249€ 239€ x x 279€ 269€ 259€ x
TASOS&MARIOS x 209€ x x x x 249€ x x x

 


 
SMENA 29. јули – 9. август 7. – 18. август
Soba/std./app. 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
ANDROMAHI x x x 269€ 259€ x x x 249€ 239€
DIVINA 259€ 239€ x x x 249€ 229€ x x x
BARBARA 279€ x x x x 269€ x x x x
AFRODITA x 279€ 269€ 259€ x x 269€ 259€ 249€ x
TASOS&MARIOS x 249€ x x x x 209€ x x x

 
SMENA 16. – 27. август  
Soba/std./app. 1/2 1/3 1/4 1/5 1/6          
ANDROMAHI x x x 229€ 219€          
DIVINA x x x x x          
BARBARA 239€ x x x x          
AFRODITA x 209€ 199€ 189€ x          
TASOS&MARIOS x 159€ x x x         

Легенда: RR – “room rent“ или наем на апартман без услуга храна. ili najam apartmana (sobe) bez usluge ishran; STD – “studio“ сместување каде во склоп на собата има и кујна; APP – “Apartman“ е сместување каде се одвоени спалната соба од дневната.

Каталогот на сметувачките капацитети можете да го погледнете ОВДЕ.

При користење на сопствен превоз цената се намалува за 40 еур

ПЛАЌАЊЕТО Е ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ 1УЕР = 62 МКД

Минимум број лица за одржување на аранжманот е 40

Потребна е уплата од 30% аконтација со податоци од пасош(за патен список)

Остатокот за плаќање 20 дена пред поаѓање.


Во случај на недоволен број на пријавени лице, рок за откажување на аранжманот е 7 дена пред поаѓање.
209

Термин 1 / 11. – 22. јули

12 ДЕНА – 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
239

Термин 2 / 20. – 31. јули

12 ДЕНА – 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
239

Термин 3 / 29.јули – 9.август

12 ДЕНА – 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
209

Термин 4 / 7. – 18. август

12 ДЕНА – 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju
159

Термин 5 / 16. – 27. август

12 ДЕНА – 9 НОЌЕВАЊА / АВТОБУС

Detaljnije o smeštaju